קשטיוב או מסחר באמזון? מה עדיף?

קשטיוב או מסחר באמזון? מה עדיף?

רבים מאלה שמחפשים אפיק הכנסה נוספת לעצמם מתלבטים רבות בין הדרכים השונות שמציעים לנו חדשות לבקרים, ובמאמר זה נדבר על ההבדים בין קשטיוב לבין מסחר באמזון, ומה ההבדלים ביניהם.

אז, בוא נתחיל

קשטיוב או מסחר באמזון?

 

א. עלות הקורס – הדרך הכי טובה להפסיד את הכסף שלך, הוא להשקיע בתחום שאתה לא מבין בו, אז נצא מנקודת הנחה שבשני המקרים צריך להשקיע כסף בלימוד השיטה, אולם בעוד הקורס ללימוד מסחר באמזון יכול להגיע לסביבות 6000 שקל ואפילו יותר, קאשטיוב עולה מעט פחות (לא הרבה פחות, כ-4500 שקל פלוס מינוס)

ב. השקעה בכסף מעבר לעלות הקורס – במסחר באמזון בשיטת המותג הפרטי, נצטרך להשקיע כ-12,000 עד 15,000 שקל בנוסף לעלות הקורס, כדי לייצר את המוצר הראשון שלנו ולשלוח אותו אל אמזון ולהתחיל לשווק אותו, ולקדם אותו, ולחלק אותו במתנה כדי לקבל חוות דעת עליו וכדומה.

בקאשטיוב – העלות שלנו היא בסביבות 2 דולר לסרטון שאנחנו מייצרים – וה-2 דולר האלה מושקעים במספר טלפון וירטואלי. יחד עם זאת, לא צריך מספר טלפון שונה לכל סרטון, אז נניח שאנחנו מדברים על כמה דולרים בודדים בחודש.

את הסרטון שיוצרים בשיטת קאשטיוב מייצרים עם כלים חינמיים, אז אין כאן השקעה כספית (אלא אם כן אתם מתעצלים לעשות אפילו את זה, ואז אפשר לשלם למישהו כמה דולרים (בין 5-20) כדי שהוא יעשה את הסרטון עבורנו.

לעומת זאת, אם המוצר הראשון שייצרנו לא מצליח להתרומם, ונרצה לייצר מוצר אחר – שוב נצטרך להשקיע כ-12,000 שקל פלוס מינוס.

ג. כמה זמן מהרגע שאנחנו מתחילים עד שמתחילים לראות הכנסות?

במסחר באמזון – זה יכול לקחת כ-3-4 חודשים מהרגע שהחלטנו לייצר את המוצר שלנו, עד שהוא מגיע לאמזון ומוכן להישלח, ואז נוכל להתחיל למכור אותו.

בשיטת קאשטיוב – לפעמים נוכל לייצר סרטון שאפשר להשכיר אותו כבר בתוך ימים בודדים, ולפעמים זה ייקח שבוע שבועיים, ולפעמים – זה ייקח המון המון זמן, אבל היתרון הוא שאנחנו יכולים להכין הרבה סרטונים.

ד. כמה כסף אפשר לעשות?

אם המסחר באמזון מצליח, להגיע ל-1000 דולר מכירות (מזה בערך 25% ישאר לנו אחרי הוצאות של החנות ולפני מס) אפשר בתוך כמה חודשים, ולהגיע ל-5000 דולר בחודש אפשר בתוך שנה פלוס מינוס, מה שישאיר לנו בסביבות 1000-1200 דולר אחרי הוצאות לפני מס (כמובן, יש כאלה שמגיעים לזה בזמן הרבה יותר קצר, ויש כאלה שזה ייקח להם המון המון זמן, זה תלוי בהמון גורמים, ואני מדבר על מה שאפשרי לעשות בגבולות הסביר).

קשטיוב או מסחר באמזון? המאמר המלא

עם קשטיוב, במידה ורוצים להתמקד בסרטונים בעברית לקהל ישראלי, אפשר בתוך חודש להגיע לסרטון שמושכר, בסכום של כ-500 שקל בחודש (פחות 2- דולר שעלה לנו המספר, כלומר כמעט הכל זה הכנסה, בלי הוצאות), ואם פונים לקהל בינלאומי, מכיר כאלה שהשכירו סרטונים בסכומים של 150 יורו, 250 דולר וכדומה.

אם ניקח את קשטיוב ברצינות, אין סיבה שלא נצליח בכל חודש להשכיר לפחות סרטון אחד, מה שאומר שאנחנו בתוך שנה יושבים על הכנסה של 5000 שקל בחודש (או 2500 דולר, תלוי לאיזה קהל אנחנו פונים).

כמובן שאפשר לעשות סכומים גבוהים יותר ובזמן קצר יותר, אבל בסוף זה הכל עניין של השקעה של זמן מצידנו.

כמה זמן צריך להשקיע?

במסחר באמזון – צריך להשקיע שעות מדי שבוע, לעשות מחקרי שוק, לנהל משא ומתן מול ספקים, לעקוב אחרי הייצור ועוד.

בשיטת קאשטיובאפשר גם בהשקעה של שעה שעתיים בשבוע לראות תוצאות. אי אפשר להיות מיליונרים מהשקעה של שעתיים בשבוע, אבל בהחלט אפשר בזמן כזה לייצר בין 2-3 סרטונים, ועם הזמן וההתייעלות – לייצר אפילו יותר ולקדם יותר.

קשטיוב עם קפה ליד

לסיכום,

אם אתם מחפשים אפיק השקעה שידרוש השקעה כספית גבוהה מבחינתכם, ובעל אופציה לייצר סכומים גבוהים יחסית (לא לשכוח שחנות באמזון שמייצרת מכירות של 5000 דולר בחודש משאירה לנו בסביבות 1200-1500 דולר אחרי הוצאות), הרי שמסחר באמזון יהיה הכיוון שעדיף לכם.

לעומת זאת, אם אתם מעדיפים ללכת בקצב שלכם, בסבבה, למזער את הסיכונים הכספיים שלכם כמעט ל-0 ולייצר לעצמכם הכנסה יציבה שגדלה לאט לאט – מומלץ לכם לשקול את האופציה של קשטיוב, ומקסימום – אחרי שתייצרו לעצמכם הכנסה קבועה מקשטיוב – יהיה לכם קצת כסף להשקיע גם במסחר באמזון :), ואם תרצו לקבל סדרת טיפים על מסחר באמזון לחצו כאן

והם השתכנעתם שקשטיוב זה הכיוון בשבילכם – אתם יודעים מה לעשות… נכון?

 

 

כתיבת תגובה